Pielęgnacja skóry to zakres praktyk, które wspomagają integralność skóry, poprawiają jej wygląd i łagodzą warunki skórne. Mogą one obejmować odżywianie, unikanie nadmiernego nasłonecznienia i odpowiednie stosowanie emolientów.

Peeling kawitacyjny – jak wygląda zabieg?

Praktyki poprawiające wygląd obejmują stosowanie kosmetyków, botulin, złuszczanie, napełniaczy, resurfacing laserowy, mikrodermabrazję, peelingi, retinoloterapię. Pielęgnacja skóry jest rutynowym zabiegiem wykonywanym codziennie w wielu środowiskach, takich jak skóra, która jest zbyt sucha lub zbyt wilgotna oraz zapobieganie zapaleniu skóry i urazom skóry.

Przygotowanie do peelingu kawitacyjnego

Pielęgnacja skóry jest częścią leczenia gojenia ran, medycyny estetycznej radioterapii oraz stosowania niektórych leków. Pielęgnacja skóry leży na styku tego, co powszechnie uważa się za produkty higieny osobistej, takie jak kosmetyki, i dermatologia, tradycyjnie dyscypliny medycznej, w której lekarze medyczni diagnozują i leczą choroby skóry;istnieje pewne nakładanie się z każdym z tych tematów. Dowiedz się więcej o peelingu kawitacyjnym: https://kwel-med.pl/medycyna-estetyczna/twarz/

Kosmetyki do stosowania po peelingu kawitacyjnym

Federal Food, Drug, Cosmetic Act definiuje kosmetyki jako produkty przeznaczone do czyszczenia lub upiększania (np. szampony i szminki). Odrębną kategorię stanowią leki przeznaczone do diagnozowania, leczenia, łagodzenia, leczenia lub zapobiegania chorobom, a także do wpływania na strukturę lub funkcje organizmu (np. filtry przeciwsłoneczne i kremy do trądziku), chociaż niektóre produkty, takie jak nawilżające filtry przeciwsłoneczne i szampony przeciwłupieżowe, są regulowane w obu tych kategoriach.

Opieka nad skórą różni się od dermatologii, zgodnie z tradycyjną praktyką, dodatkowym, lecz mniej medycznym zakresem i włączeniem specjalistów innych niż lekarze, takich jak estetycy i pielęgniarki ran. Opieka nad skórą obejmuje modyfikacje indywidualnych zachowań oraz warunków środowiska i pracy. Niemniej jednak, dermatologia dostosowała niektóre aspekty pielęgnacji skóry, szczególnie w Stanach Zjednoczonych i w znacznie mniejszym stopniu w innych krajach, takich jak UK.

Opracowano wytyczne dotyczące pielęgnacji skóry noworodków. Społeczności pediatryczne i dermatologiczne nie osiągnęły jednak konsensusu w sprawie najlepszych praktyk oczyszczania, ponieważ brakuje dobrej jakości dowodów naukowych. Zanurzenie w wodzie wydaje się lepsze niż samo pranie, a stosowanie syntetycznych detergentów lub łagodnych płynnych środków do mycia niemowląt wydaje się porównywalne lub lepsze od samej wody.