Kwas salicylowy jest betahydroksykwasem. Jest antybakteryjna i przeciwzapalna, dzięki czemu dobrze działa w przypadku trądziku. Kwas salicylowy ma również zdolność redukcji plam i wstrząsów związanych z trądzikiem.

Medycyna estetyczna skórka z kwasu retinowego

Coraz częściej stosuje się skórki z beta-hydroksykwasu (BHA) zamiast silniejszych skórek z alfa-hydroksykwasu (AHA), ponieważ BHA rozpuszcza się w olejach. Badania pokazują, że skóra BHA kontroluje wydalanie łoju, trądziku oraz usuwa martwe komórki skóry w pewnym stopniu lepiej niż AHA, ponieważ AHA działają tylko na powierzchni skóry. Sprawdź też: medycyna estetyczna w Lublinie.

Medycyna estetyczna - oferta zabiegów

Kwas retinowy jest retinoidem. Ten rodzaj peelingu wykonywany jest również w gabinecie chirurga plastyka, chirurga szczękowo-twarzowego i jamy ustnej lub dermatologa w uzdrowisku medycznym. Jest to skórka głębsza niż skórka beta hydroksykwasu i służy do usuwania blizn, a także zmarszczek i problemów pigmentacyjnych. Zwykle wykonuje się ją w połączeniu z Jesznerem, który jest wykonywany bezpośrednio przed zabiegiem, aby otworzyć skórę, dzięki czemu kwas retinowy może wniknąć na głębszym poziomie. Klient pozostawia na twarzy roztwór chemicznej skórki. Proces peelingu odbywa się trzeciego dnia. Bardziej dramatyczne zmiany na skórze wymagają wielokrotnych peelingów w miarę upływu czasu.

Olej fenolowo-krotonowy jest rodzajem skórki chemicznej. Termin „skórka fenolowo-krotonowa” zastąpił w literaturze medycznej termin „skórka fenolowa”. Pierwotnie był on używany w potajemny sposób przez wczesnohollywoodzkie gwiazdy w latach dwudziestych XX wieku, a w latach sześćdziesiątych XX wieku został włączony do głównego nurtu praktyki przez Thomasa Bakera. Aktywnym składnikiem jest olejek krotonowy, który powoduje intensywną reakcję złuszczającą skórę.

Medycyna estetyczna olejek fenolowo-krotonowy

W drugiej połowie XIX wieku austriacki dermatolog Ferdinand Ritter von Hebra (1816-1880), założyciel Wiedeńskiej Szkoły Dermatologii, zapoczątkował proces odnowy i odnowy skóry z chemiczną skórą. Stosował środki złuszczające, takie jak fenol, olej krotonowy, kwas azotowy w różnych ostrożnych kombinacjach do leczenia piegów i nieprawidłowości skóry.

Im głębsza skórka, tym więcej powikłań może powstać. Profesjonalne peelingi chemiczne są zazwyczaj podawane przez certyfikowanych dermatologów lub licencjonowanych estetyków. Profesjonalne peelingi i zestawy do skórowania do majsterkowania w niskim stężeniu mogą stwarzać zagrożenia dla zdrowia, w tym kontuzje i blizny skóry. Możliwe powikłania to: światłoczułość, długotrwały rumień, zmiany pigmentowe, milia, zanik skóry i zmiany teksturalne. Wiele osób zgłasza, że profesjonalne peelingi chemiczne pozostawiają na skórze drobne żółtawe zabarwienie z powodu zawartości elementów retinolowych. Przewiduje się, że będzie to trwało maksymalnie 2-3 godziny. Przewiduje się, że po zabiegu zaczerwienienie będzie się wahać od łagodnego do umiarkowanego.